Bastudörr Hietakari Vetro Glasdörr700x1885 Klarglas
5 670 kr
4 535 krSpara 20 %Kampanj
Vald variant
Bredd:
700 mm
Profil:
Svart
Glastyp:
Klarglas

Vetro Glasdörr
700x1885 Klarglas
4 535 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Bastudörr Hietakari Vetro är en glasdörr med klarglas eller rökfärgat glas och beslag för bastu eller annan dörröppning. Ifall dörren används för bastu, rekommenderas öppningen att vara 2000 mm hög, ifall till annat utrymme rekommenderas öppningen vara 1910 mm hög. Dörren är utrustad med gångjärn som kan vändas 90 grader utåt samt inåt.
Varumärke
HietakariBeskrivning
Bastudörr Hietakari Vetro är en glasdörr med klarglas eller rökfärgat glas och beslag för bastu eller annan dörröppning. Ifall dörren används för bastu, rekommenderas öppningen att vara 2000 mm hög, ifall till annat utrymme rekommenderas öppningen vara 1910 mm hög. Dörren är utrustad med gångjärn som kan vändas 90 grader utåt samt inåt.
Produkten kan även beställas enligt skräddarsydda mått via Bygghemmas kundtjänst.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hietakari |
| Art.Nr. | S61-91-0 - 700 |
| Bredd | 700 mm |
| Djup | 8 mm |
| Höjd | 1885 mm |
| Vikt | 27 kg |
| Profil | Svart |
| Glastyp | Klarglas |
| Serie | Vetro |
| Typ | Bastudörr |
| Storlek | 8x700x1885 mm |
| Justerbar | 1-2 mm |
| Handtag | Knopp |
| Hängning | Vändbar |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Glastjocklek | 8 mm |
| EAN-nr | 6418379996673 |

