Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNKBxH:600x2000
Rek. pris 5 275 kr
3 499 kr
3 360 krSänkt pris!
Vald variant
Bredd:
600 mm

Space Rak SPNK
BxH:600x2000
3 360 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNK är tillverkad i säkerhetsglas för placering i hörn eller nischer. Duschdörren präglas av minimalistisk elegans och är lätt att sköta och hålla ren. Duschdörren har matt aluminiumprofil och glas i klarglas med handtagsprofil. Duschdörren har lyftgångjärn som lyfter 5 mm vid öppning. Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNK finns i sju olika bredder.
Varumärke
Contura ShowerBeskrivning
Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNK är tillverkad i säkerhetsglas för placering i hörn eller nischer. Duschdörren präglas av minimalistisk elegans och är lätt att sköta och hålla ren. Duschdörren har matt aluminiumprofil och glas i klarglas med handtagsprofil. Duschdörren har lyftgångjärn som lyfter 5 mm vid öppning. Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNK finns i sju olika bredder.
Bra att veta
- Priset är per dörr, beställ två dörrar för att få en hörnlösning/duschhörn.
- Priset är per dörr, beställ två dörrar för att få en hörnlösning/duschhörn.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Contura Shower |
| Art.Nr. | 059600090 |
| Typ | Duschdörr |
| Bredd | 600 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Space |
| Profil | Matt aluminium |
| Justerbar | 573-593 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Hörn |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |
| RSK-nr | 7399677 |
| EAN-nr | 7391515430998 |




