Duschhörn Macro Design Empire KlarglasFärg: Gun Metal, Storlek: 900x800 mm
16 785 kr
11 750 krSpara 30 %Kampanj
Vald variant
Storlek:
900x800 mm
Djup:
785 mm
Profil:
Gun Metal
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Empire Klarglas
Färg: Gun Metal, Storlek: 900x800 mm
11 750 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Duschhörn Macro Design Empire Hörna är med sina mattsvarta aluminiumprofiler runt hela glaset och 6 mm härdat klarglas en robust dusch med industriell design. Empire är till för dig som vill skapa dramatik och kontrast i ditt badrum.
Varumärke
Macro DesignBeskrivning
Duschhörn Macro Design Empire Hörna är med sina mattsvarta aluminiumprofiler runt hela glaset och 6 mm härdat klarglas en robust dusch med industriell design. Empire är till för dig som vill skapa dramatik och kontrast i ditt badrum.
Detta duschhörn består av två dörrar.
Duschen är av hög kvalitet och enkel att installera. Inga oskyddade känsliga glaskanter och med magnetstängning och släplister för garanterad täthet. Vändbara dörrar med förmonterade lyftgångjärn, observera att ingen dörr är fast.
Finns i tre breddmått, 80, 90, 100, höjden är 201 cm. Klarar rörgenomföring 30 mm utjusterat.
Duschen är av hög kvalitet och enkel att installera. Inga oskyddade känsliga glaskanter och med magnetstängning och släplister för garanterad täthet. Vändbara dörrar med förmonterade lyftgångjärn, observera att ingen dörr är fast.
Finns i tre breddmått, 80, 90, 100, höjden är 201 cm. Klarar rörgenomföring 30 mm utjusterat.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Macro Design |
| Art.Nr. | DEH9080GKL |
| Typ | Duschhörn |
| Storlek | 900x800 mm |
| Djup | 785 mm |
| Profil | Gun Metal |
| Höjd | 2010 mm |
| Serie | Empire |
| Färg | Gun Metal |
| Handtag | Grepp |
| Vikt | 59 kg |
| Justerbar | 0-15 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Hängning | Vändbar |
| Material | Aluminium |
| Placering | Hörn |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |
| RSK-nr | 7311781 |
| EAN-nr | 7332512234554 |

