Duschhörn Macro Design Empire LinjeglasFärg: Gun Metal, Storlek: 1000x1000 mm
19 785 kr
13 850 krSpara 30 %Kampanj
Vald variant
Storlek:
1000x1000 mm
Profil:
Gun Metal
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Empire Linjeglas
Färg: Gun Metal, Storlek: 1000x1000 mm
13 850 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Duschhörn Macro Design Empire Hörna är med sina mattsvarta aluminiumprofiler runt hela glaset och 8 mm härdat linjeglaset en robust dusch med industriell design. Empire är till för dig som vill skapa dramatik och kontrast i ditt badrum. Detta duschhörn består av två dörrar med linjefärgat glas.
Varumärke
Macro DesignBeskrivning
Duschhörn Macro Design Empire Hörna är med sina mattsvarta aluminiumprofiler runt hela glaset och 8 mm härdat linjeglaset en robust dusch med industriell design. Empire är till för dig som vill skapa dramatik och kontrast i ditt badrum. Detta duschhörn består av två dörrar med linjefärgat glas.
Linjeglasets regelbundna struktur skyddar från insyn samtidigt som det släpper in ljus och möter upp Empires minimalistiska formspråk.
Duschen är av hög kvalitet och enkel att installera. Inga oskyddade känsliga glaskanter och med magnetstängning och släplister för garanterad täthet. Vändbara dörrar med förmonterade lyftgångjärn, observera att ingen dörr är fast.
Finns i tre breddmått, 80, 90, 100, höjden är 201 cm. Klarar rörgenomföring 30 mm utjusterat.
Macro Design lämnar 20 års garanti på Empire.
Duschen är av hög kvalitet och enkel att installera. Inga oskyddade känsliga glaskanter och med magnetstängning och släplister för garanterad täthet. Vändbara dörrar med förmonterade lyftgångjärn, observera att ingen dörr är fast.
Finns i tre breddmått, 80, 90, 100, höjden är 201 cm. Klarar rörgenomföring 30 mm utjusterat.
Macro Design lämnar 20 års garanti på Empire.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Macro Design |
| Art.Nr. | DEH1010GLI |
| Typ | Duschhörn |
| Storlek | 1000x1000 mm |
| Djup | 985 mm |
| Profil | Gun Metal |
| Höjd | 2010 mm |
| Serie | Empire |
| Färg | Gun Metal |
| Handtag | Grepp |
| Vikt | 70 kg |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Justerbar | 0-15 mm |
| Glastyp | Linjeglas |
| Hängning | Vändbar |
| Material | Aluminium |
| Placering | Hörn |
| Form | Rak |
| RSK-nr | 7311863 |
| EAN-nr | 7332512235735 |
