Handdukstork Alterna Ray Rund med TimerTimer: Vänster
3 749 kr
Vald variant
Färg:
Krom
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Ray Rund med Timer
Timer: Vänster
3 749 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Handdukstork Alterna Ray är en elhanddukstork i polerat rostfritt stål. Den smarta timer-funktionen ställs in på 2 eller 4 timmar. Handdukstorken fungerar för både fast anslutning och med stickkontakt och levereras med fyra väggfästen.
Varumärke
AlternaBeskrivning
Handdukstork Alterna Ray är en elhanddukstork i polerat rostfritt stål. Den smarta timer-funktionen ställs in på 2 eller 4 timmar. Handdukstorken fungerar för både fast anslutning och med stickkontakt och levereras med fyra väggfästen.
OBS! All fast elinstallation ska utföras av behörig elinstallatör.
Rengöring
Rengöring rekommenderas med mildare rengöringsmedel och mjuk trasa eller liknande. Rengöring får ej ske med rengöringsmedel som innehåller slipmedel, starka syror, ammoniak eller klorin. Stålull eller slipsvamp ska inte heller användas.
Rengöring
Rengöring rekommenderas med mildare rengöringsmedel och mjuk trasa eller liknande. Rengöring får ej ske med rengöringsmedel som innehåller slipmedel, starka syror, ammoniak eller klorin. Stålull eller slipsvamp ska inte heller användas.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Alterna |
| Art.Nr. | 8753000 |
| Typ | Elhanddukstork |
| Bredd | 530 mm |
| Höjd | 700 mm |
| Serie | Ray |
| Färg | Krom |
| IP-Klassning | IP44 |
| Utförande | Timer: Vänster |
| Spänning | 230 V |
| Max Temperatur | 55 °c |
| Effekt | 60 W |
| Timerfunktion | Ja |
| Anslutning El | Stickpropp |
| Material | Rostfritt stål |
| Yta | Polerad |
| RSK-nr | 8753000 |
| EAN-nr | 7332508111005 |
