Fibercementskiva/Fasadsskiva Swisspearl 1192x3050 mm10 mm
1 845 kr
Se priset!
Vald variant
Tjocklek:
10 mm

1192x3050 mm
10 mm
1 845 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Funktionell, cementgrå basskiva för fasader. Levereras neutralt cementgrå men kan enkelt målas i valfri kulör efter montage. Skivorna är alkaliska vilket gör det svårt för mögel och andra mikroorganismer att få fäste. Inte heller gnagare eller insekter rår på skivorna.
Varumärke
SwisspearlBeskrivning
Funktionell, cementgrå basskiva för fasader. Levereras neutralt cementgrå men kan enkelt målas i valfri kulör efter montage. Skivorna är alkaliska vilket gör det svårt för mögel och andra mikroorganismer att få fäste. Inte heller gnagare eller insekter rår på skivorna.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Swisspearl |
| Art.Nr. | 4503102 |
| Tjocklek | 10 mm |
| Längd | 1192 mm |
| Material | Fibercement |
| Typ | Fibercementskiva |
| Vikt | 18,1 kg/m2 |
| Antal | 3,6356 m2/st |
| Bredd | 3050 mm |
| EAN-nr | 6418662934153 |
