MDF-skiva BOA 1220x2440 mm16 mm
495 kr
Se priset!
Vald variant
Tjocklek:
16 mm

1220x2440 mm
16 mm
495 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Möbel- och inredningssnickerier och för användning inomhus. Skivorna är speciellt väl lämpade för ytbehandling.
Varumärke
BOABeskrivning
Möbel- och inredningssnickerier och för användning inomhus. Skivorna är speciellt väl lämpade för ytbehandling.
MDF är en skiva med många användningsområden och speciellt lämpad till för möbel- och inredningssnickerier. Väl lämpad för att fräsas, svarvas och ytbehandlas.
Egenskaper
| Varumärke | BOA |
| Art.Nr. | 4217161 |
| Bredd | 1220 mm |
| Längd | 2440 mm |
| Tjocklek | 16 mm |
| Material | MDF |
| Typ | MDF |
| Vikt | 10,7 kg/m2 |
| Antal | 2,9768 m2/st |
| EAN-nr | 4007578110540 |
