Trappstege Wibe 55P8 STEG
4 535 kr
Se priset!
Vald variant
Höjd:
2600 mm
handledareHandledare Wibe WTB HL 55Pn/44P
1 524 kr
55P
8 STEG
4 535 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

En pålitlig och allsidig trappstege som passar för de flesta uppgifter. Denna robusta proffsstege är utformad med kvalitet i varje detalj, har en stabil konstruktion med minimal svikt och väldigt lång livslängd.
Varumärke
WibeBeskrivning
En pålitlig och allsidig trappstege som passar för de flesta uppgifter. Denna robusta proffsstege är utformad med kvalitet i varje detalj, har en stabil konstruktion med minimal svikt och väldigt lång livslängd.
Plattformen är gjord i metall, har dubbelriktat halkskydd och är tyststängande. Storleken är 310 x 270 mm. Stegen är försedd med ergonomiska stegfronter att luta smalbenen mot och den greppvänliga profilen gör stegen behaglig att arbeta med samt är lätt att bära. Aluminiumprofilerna är anodiserade så att du inte svärtar ner dina händer och kläder. För ökad hållbarhet har aluminiumhyllan skruvats direkt i sidoprofilerna och stållänkar används för att skapa en säkrare användning.
Egenskaper
| Varumärke | Wibe |
| Art.Nr. | 735508 |
| Höjd | 2600 mm |
| Antal Steg | 8 st |
| Utförande | Utan stödben |
| Djup | 1695 mm |
| Vikt | 12,9 kg |
| Bredd | 635 mm |
| Typ | Trappstege |
| EAN-nr | 7318127355082 |
