Innerdörr Br. Johansson Allmoge 4 Obehandlad FuruBxH: 90x210 cm
2 590 kr
2 460 krSänkt pris!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
Vald variant
Höjd Modulmått:
210 cm
Bredd Modulmått:
90 cm

Allmoge 4 Obehandlad Furu
BxH: 90x210 cm
2 460 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
Br. JohanssonBeskrivning
En klassisk modell av rent furu. Fås som obehandlad eller vitmålad.
Perfekt för det klassiska eller lantliga hemmet kommer denna dörren både i obehandlad furu eller vitmålad. Med sin robusta och traditionella träkonstruktion går det inte att få en mer genuin dörr. Finns även med glas för en rustikare känsla.
Br. Johansson har många års erfarenhet av träbearbetning och erbjuder allt ifrån enkla och lätta innerdörrar till tunga brand- och ljudklassade ytterdörrar med snygg design. Br. Johansson levererar marknadens mest moderna dörrkonstruktioner som uppfyller alla normer och krav.
OBS! Karm, tröskel och handtag ingår ej. Finns som tillval!
Låskista ingår.
Br. Johansson har många års erfarenhet av träbearbetning och erbjuder allt ifrån enkla och lätta innerdörrar till tunga brand- och ljudklassade ytterdörrar med snygg design. Br. Johansson levererar marknadens mest moderna dörrkonstruktioner som uppfyller alla normer och krav.
OBS! Karm, tröskel och handtag ingår ej. Finns som tillval!
Låskista ingår.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Br. Johansson |
| Art.Nr. | 44103 |
| Höjd Modulmått | 210 cm |
| Bredd Modulmått | 90 cm |
| Färg | Obehandlad Furu |
| Konstruktion | Massiv |
| Glas | Nej |
| Hängning | Vändbar |
| Gångjärn | Snap-In |
| Låskista | Assa 2014 |
| Modell | Allmoge |
| Serie | Allmoge |
| Yta | 4-Spegel |
| Typ | Innerdörr |
| Höjd Dörrblad | 204 cm |
| Bredd Dörrblad | 82,5 cm |
| Vikt | 17 kg |
| Handtag & Cylinder | Nej |


