Innerdörr Br. Johansson Allmoge 4BxH: 90x200 cm
4 207 kr
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
Vald variant
Bredd Modulmått:
90 cm
Höjd Modulmått:
200 cm

Allmoge 4
BxH: 90x200 cm
4 207 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Br. JohanssonBeskrivning
En klassisk modell av rent furu. Fås som obehandlad eller vitmålad.
Perfekt för det klassiska eller lantliga hemmet kommer denna dörren både i obehandlad furu eller vitmålad. Med sin robusta och traditionella träkonstruktion går det inte att få en mer genuin dörr. Finns även med glas för en rustikare känsla.
Br. Johansson har många års erfarenhet av träbearbetning och erbjuder allt ifrån enkla och lätta innerdörrar till tunga brand- och ljudklassade ytterdörrar med snygg design. Br. Johansson levererar marknadens mest moderna dörrkonstruktioner som uppfyller alla normer och krav.
OBS! Karm, tröskel och handtag ingår ej. Finns som tillval!
Låskista ingår.
Br. Johansson har många års erfarenhet av träbearbetning och erbjuder allt ifrån enkla och lätta innerdörrar till tunga brand- och ljudklassade ytterdörrar med snygg design. Br. Johansson levererar marknadens mest moderna dörrkonstruktioner som uppfyller alla normer och krav.
OBS! Karm, tröskel och handtag ingår ej. Finns som tillval!
Låskista ingår.
Egenskaper
| Varumärke | Br. Johansson |
| Art.Nr. | 26405 |
| Höjd Modulmått | 200 cm |
| Bredd Modulmått | 90 cm |
| Bredd Dörrblad | 82,5 cm |
| Höjd Dörrblad | 194 cm |
| Modell | Allmoge |
| Hängning | Vändbar |
| Låskista | Assa 2014 |
| Vikt | 30 kg |
| NCS-Kulör | S-0502-Y |
| Konstruktion | Massiv |
| Färg | Vit |
| Handtag & Cylinder | Nej |
| Serie | Allmoge |
| Gångjärn | Snap-In |
| Typ | Innerdörr |
| Glas | Nej |
| Yta | 4-Spegel |


