Parinnerdörr Br. Johansson Contur 3 KlarglasBxH: 153x210 cm
15 412 kr
9 430 krSpara 39 %Kampanj
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
Vald variant
Höjd Modulmått:
210 cm
Bredd Modulmått:
153 cm

Contur 3 Klarglas
BxH: 153x210 cm
9 430 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
Br. JohanssonBeskrivning
En dörr för moderna hem, för ett fräscht och trendigt helhetsintryck. 4 mm härdat klarglas.
Conturserien är en ny, fräsch modell av innerdörr som passar i de flesta miljöer. Med sina stilrena linjer och enkla design är dörren modern men subtil. Vill du variera dina dörrar, eller söker du det där lilla extra för just ditt hem, välj då en de många Contur-modellerna med glas.
OBS! Handtag ingår ej.
Låskista ingår.
OBS! Handtag ingår ej.
Låskista ingår.
Egenskaper
| Varumärke | Br. Johansson |
| Art.Nr. | 20964 |
| Höjd Modulmått | 210 cm |
| Bredd Modulmått | 153 cm |
| Färg | Vit |
| Utförande | Massiv |
| Glas | Ja |
| Glastyp | Klarglas |
| Gångjärn | Snap-In |
| Låskista | 2014 |
| Serie | Contur |
| Typ | Parinnerdörr |
| Höjd Dörrblad | 204 cm |
| Bredd Dörrblad | 72,5+72,5 cm |
| NCS-Kulör | S 0502-Y |
| Tjocklek | 80 mm |
| Vikt | 42 kg |

