Vägguttag Elko 1-Vägs Utanpåliggande RSSvart
Rek. pris 193 kr
124 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Svart

1-Vägs Utanpåliggande RS
Svart
124 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Uttag 1-vägs 16A 250V med skruvanslutning utanpåliggande med jord IP21. Vägguttag "ELKO-QVICK" för utanpåliggande montage. 1-vägsuttag av säkerhetstyp. Med jord. Skruvtillkoppling. Sockel, lock och bottenplatta av halogenfri termoplast. Dubbla anslutningar per fas.
Varumärke
ElkoBeskrivning
Uttag 1-vägs 16A 250V med skruvanslutning utanpåliggande med jord IP21. Vägguttag "ELKO-QVICK" för utanpåliggande montage. 1-vägsuttag av säkerhetstyp. Med jord. Skruvtillkoppling. Sockel, lock och bottenplatta av halogenfri termoplast. Dubbla anslutningar per fas.
Egenskaper
| Varumärke | Elko |
| Art.Nr. | EKO40038 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 65 mm |
| Djup | 42 mm |
| Anslutning | Skruv |
| Höjd | 58 mm |
| IP-Klassning | IP21 |
| Serie | RS |
| Tillverkarens Art.Nr. | EKO40038 |
| Jordad | Ja |
| Montering | Utanpåliggande |
| Material | Plast |
| Typ | Vägguttag |
| EAN-nr | 7020160400383 |




