Dammlist Leif Arvidsson Självhäftande10 x 9 mm
251 kr/frp
Se priset!
Vald variant
Höjd:
10 mm

Självhäftande
10 x 9 mm
251 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Grå, självhäftande dammtätningslist om 8 meter. Produkten har skyddspapper, releasepapper, som du tar bort när du monterar den på bågen. Dammtätlist som minskar behovet av fönsterputsning mellan glasen. Ger varmare innerglas, minskar kallras och reducerar trafikbuller. Ibland kan man behöva lämna ett utrymme i t ex hörnen för att minska risken för kondens mellan bågarna. Montering under + 10 grader celcius rekommenderas ej.
Varumärke
Leif ArvidssonBeskrivning
Grå, självhäftande dammtätningslist om 8 meter. Produkten har skyddspapper, releasepapper, som du tar bort när du monterar den på bågen. Dammtätlist som minskar behovet av fönsterputsning mellan glasen. Ger varmare innerglas, minskar kallras och reducerar trafikbuller. Ibland kan man behöva lämna ett utrymme i t ex hörnen för att minska risken för kondens mellan bågarna. Montering under + 10 grader celcius rekommenderas ej.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Leif Arvidsson |
| Art.Nr. | 3595 |
| Typ | Dammlist |
| Färg | Grå |
| Höjd | 10 mm |
| Längd | 8 m |
| Bredd | 9 mm |
| EAN-nr | 7332903035951 |


