Klinker Tenfors Devon Tan 60x60 cm
650 kr/m²Pris/frp 831:-
577 kr/m²Spara 11 %Kampanj
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

Devon Tan 60x60 cm
0 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Klinker Devon Tan 60x60 är en beige granitkeramik med cementlook. Matt yta med viss struktur, vilket gör den extra lämplig i våtrum. De rektifierade kanterna gör det möjligt att använda minimal fog, vilket ger en enhetlig och modern känsla. Mönster-designen finns i 24 varianter och kommer blandade i förpackningarna. Passar lika bra i kök, badrum, hall, uterum eller finrummet. Kan användas till både golv och väggar, inomhus och utomhus. Eventuella reklamationer görs innan montering, reklamationer efter montering godkänns ej. Bildernas färgåtergivelse kan skilja sig från skärm till skärm och därmed kan produkten upplevas annorlunda i verkligheten.
Varumärke
TenforsBeskrivning
Klinker Devon Tan 60x60 är en beige granitkeramik med cementlook. Matt yta med viss struktur, vilket gör den extra lämplig i våtrum. De rektifierade kanterna gör det möjligt att använda minimal fog, vilket ger en enhetlig och modern känsla. Mönster-designen finns i 24 varianter och kommer blandade i förpackningarna. Passar lika bra i kök, badrum, hall, uterum eller finrummet. Kan användas till både golv och väggar, inomhus och utomhus. Eventuella reklamationer görs innan montering, reklamationer efter montering godkänns ej. Bildernas färgåtergivelse kan skilja sig från skärm till skärm och därmed kan produkten upplevas annorlunda i verkligheten.
Eventuella reklamationer görs innan montering. Reklamationer efter montering godkänns ej. Priset är per kvadratmeter, men produkten säljs endast i hela paket. Tänk på att plattan kan se något annorlunda ut i verkligheten då bildkvaliteten skiljer sig mycket från skärm till skärm.
Egenskaper
| Varumärke | Tenfors |
| Art.Nr. | Tau-DevT6x6 |
| Typ | Klinker |
| Kant | Rak |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Antal | 1,44 m2/frp |
| Antal | 4 st/frp |
| Tjocklek | 9,5 mm |
| Serie | Devon |
| Färg | Beige |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Åtgång | + 10% |
| Tålighet | Hög |
| Mönster | Sten/betong |
| Form | Kvadratisk |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Längd | 60 cm |
| Storlek | 60x60 cm |
| Bredd | 60 cm |





