Expander FAST FZVDimension: 8x95 mm, Innehåll: 25 st
280 kr/frp
Se priset!
Vald variant
Dimension:
8x95 mm

FZV
Dimension: 8x95 mm, Innehåll: 25 st
280 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Expander FAST FZV är avsedd för montering av tyngre föremål i betong. Övre delen är utvändigt gängad och försedd med mutter och bricka. I nedre delen finns en krage som expanderar och kilas i underlaget. Montagedjupsanvisning på expandern säkerställer korrekt installationsdjup, standard eller reducerat. Godkänd för option 7, användning i icke sprucken betong. Ytbehandling: Varmförzinkad.
Varumärke
FASTBeskrivning
Expander FAST FZV är avsedd för montering av tyngre föremål i betong. Övre delen är utvändigt gängad och försedd med mutter och bricka. I nedre delen finns en krage som expanderar och kilas i underlaget. Montagedjupsanvisning på expandern säkerställer korrekt installationsdjup, standard eller reducerat. Godkänd för option 7, användning i icke sprucken betong. Ytbehandling: Varmförzinkad.
Övrigt
- Borrdiameter: Ø8 mm
- Frp: Burk
- Max Materialtjocklek: 30 mm
- Max Materialtjocklek Reducerat: 45 mm
- Borrdiameter: Ø8 mm
- Frp: Burk
- Max Materialtjocklek: 30 mm
- Max Materialtjocklek Reducerat: 45 mm
Egenskaper
| Varumärke | FAST |
| Art.Nr. | 287825 |
| Dimension | 8x95 mm |
| Diameter | 8 mm |
| Längd | 95 mm |
| Antal | 25 st/frp |
| Ytbehandling | Varmförzinkad |
| Typ | Expander |
| EAN-nr | 7319972878252 |
