Fasadplugg Västsvensk Byggskruv AB LE UTV10x100 mm
260 kr/frp
Vald variant
Dimension:
10 x 100 mm

LE UTV
10x100 mm
260 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Fasadplugg (utvändig). Fasadplugg LE med lång expansionsdel för porösa
material som lättbetong, lättklinker och hålsten.
Varumärke
Västsvensk Byggskruv ABBeskrivning
Fasadplugg (utvändig). Fasadplugg LE med lång expansionsdel för porösa
material som lättbetong, lättklinker och hålsten.
Fasadplugg LE med lång expansionsdel för porösamaterial som lättbetong, lättklinker och hålsten. Solid nylonplugg med goda temperatur- och åldringsegenskaper. Fasadpluggens utformning hindrar rotation vid montering och ger möjlighet till riktad expansion.
Egenskaper
| Varumärke | Västsvensk Byggskruv AB |
| Art.Nr. | 3710100 |
| Dimension | 10 x 100 mm |
| Diameter | 10 mm |
| Längd | 100 mm |
| Antal | 25 st/frp |
| Ytbehandling | Zincotech Ag |
| Bits/Hylsa | TX 40 |
| Typ | Fasadplugg |
| EAN-nr | 7393940021697 |
