Träskruv Gunnebo Fastening Impreg+ Korrosivitetsklass C45x90 mm 450 st Tx25
1 189 kr/frp
Vald variant
Utförande:
5x90 mm 450 st Tx25

Impreg+ Korrosivitetsklass C4
5x90 mm 450 st Tx25
1 189 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Träskruv Försänkt Impreg®+ används utomhus. Skruven har såg-tandad gänga som minskar indrivningsmomentet. Den slipade spetsen s.k. S-spets motverkar sprickbildning. Skruv med Ø5,0 och 6,0 mm som är 80 mm och längre har även fräsgänga vilket reducerar indrivningsmomentet ytterligare.
Varumärke
Gunnebo FasteningBeskrivning
Träskruv Försänkt Impreg®+ används utomhus. Skruven har såg-tandad gänga som minskar indrivningsmomentet. Den slipade spetsen s.k. S-spets motverkar sprickbildning. Skruv med Ø5,0 och 6,0 mm som är 80 mm och längre har även fräsgänga vilket reducerar indrivningsmomentet ytterligare.
Egenskaper
| Varumärke | Gunnebo Fastening |
| Art.Nr. | 70879 |
| Utförande | 5x90 mm 450 st Tx25 |
| Diameter | 5 mm |
| Längd | 90 mm |
| Antal (st/frp) | 450 st/frp |
| Bits/Hylsa | TX25 |
| Material | Härdat Stål |
| Produkttyp | Träskruv |
| EAN-nr | 7318470221546 |
