Entrétak Designtak Hipped1600 mm Mörkröd 2 Silver COB Led-Lampor, Djup: 1155 mm
23 909 kr
Vald variant
Bredd:
1600 mm
Färg:
Mörkröd (RAL 3009)
Höjd:
400 mm
Belysning:
2 Silver COB Led-Lampor
Modell:

Hipped
1600 mm Mörkröd 2 Silver COB Led-Lampor, Djup: 1155 mm
23 909 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Skapa en välkomnande entré med ett snyggt skärmtak över ytterdörren! Komplett och unikt entrétak av plåt byggt på en robust aluminiumstomme. Den här modellen har dessutom infällda spotlights i undertaket. Småländskt hantverk med en tidlös design som passar alla hustyper. Finns i flera olika färger, alla med undertak i vitlackerad aluminiumplåt. Finns i bredd: 1600 mm, 2100 mm och 2600 mm.
Varumärke
DesigntakBeskrivning
Skapa en välkomnande entré med ett snyggt skärmtak över ytterdörren! Komplett och unikt entrétak av plåt byggt på en robust aluminiumstomme. Den här modellen har dessutom infällda spotlights i undertaket. Småländskt hantverk med en tidlös design som passar alla hustyper. Finns i flera olika färger, alla med undertak i vitlackerad aluminiumplåt. Finns i bredd: 1600 mm, 2100 mm och 2600 mm.
Designtak besitter lång erfarenhet av plåtslageri och utnyttjar sina kunskaper om tak och konstruktion för att kunna ge dig möjligheten till att enkelt förändra ditt hus och ge dig en exklusivare tillvaro! Designtak designar och tillverkar exklusiva entrétak av högsta kvalitet. De är mycket enkla att montera tack vare den unika aluminiumkonstruktionen. Tack vare materialen som används har entrétaken en lång livslängd med minimalt behov av underhåll. Ge ditt hus ett ansiktslyft genom gediget plåtarbete!
- Enkel installation med hjälp av medföljande monteringskonsol.
- Inbyggd hängränna med avrinning åt höger eller vänster.
- Ett av marknadens mest underhållsfria entrétak av plåt.
- Småländskt hantverk.
- Håller byggstandarder och gällande krav för snözon 3,5 och IP-klass 44.
- Billigare än att, som traditionellt, platsbygga entrétak av plåt.
Monteringsanvisning medföljer.
Tips!
Använd silikon/byggfog för att täta mellan entrétakets överbleck och husfasaden.
- Enkel installation med hjälp av medföljande monteringskonsol.
- Inbyggd hängränna med avrinning åt höger eller vänster.
- Ett av marknadens mest underhållsfria entrétak av plåt.
- Småländskt hantverk.
- Håller byggstandarder och gällande krav för snözon 3,5 och IP-klass 44.
- Billigare än att, som traditionellt, platsbygga entrétak av plåt.
Monteringsanvisning medföljer.
Tips!
Använd silikon/byggfog för att täta mellan entrétakets överbleck och husfasaden.
Egenskaper
| Varumärke | Designtak |
| Art.Nr. | H160X11-22-90-S |
| Bredd | 1600 mm |
| Färg | Mörkröd (RAL 3009) |
| Höjd | 400 mm |
| Djup | 1155 mm |
| Belysning | 2 Silver COB Led-Lampor |
| Modell | Vattenavrinning: Höger, Vattenavrinning: Vänster |
| Serie | Hipped |
| Typ | Entrétak |
| Max Snölast | 350 kg/m2 |
