Platt Europanna Benders Carisma ObehandladGrafit
98 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Grafit

Carisma Obehandlad
Grafit
98 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Europanna Carisma med 2 hål, cc 120, används till montage av taksäkerhet. Passar till takpannor Carisma.
Varumärke
BendersBeskrivning
Europanna Carisma med 2 hål, cc 120, används till montage av taksäkerhet. Passar till takpannor Carisma.
Bender obehandlade takpanna är en helt genomfärgad takpanna utan ytbehandling. Materialet består av sand, cement och järnoxid. Järnoxiden ger takpannan dess optiska färg. En obehandlad takpanna får ofta en naturlig kalkutfällning på ytan första åren för att därefter mogna till sin naturliga färg. En obehandlad panna blir vackrare med åren.
Övrigt:
Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Övrigt:
Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
| Art.Nr. | C73301 |
| Serie | Carisma |
| Färg | Grafit |
| Enhet | Styck |
| Yta | Obehandlad |
| Material | Betong |
| Längd | 420 mm |
| Bredd | 280 mm |
| Antal (st/pall) | 210 st/pall |
| Vikt | 4,5 kg/st |
| Nyans | Grå |
| Bredd | 280 cm |
| Bygglängd | 310-350 mm |
| Kuptyp | Platt |
| Produkttyp | Europanna |
| EAN-nr | 7340018156645 |
