Platt Takpanna Benders Piano YtbehandladSkiffer, Halvpall
Pris/frp 5 640:-
47 kr/stSe priset!
Vald variant
Färg:
Skiffer

Piano Ytbehandlad
Skiffer, Halvpall
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Specialtransport Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Benders Piano är en platt takpanna i lertegel med ett skifferliknande utseende, vilket passar dagens moderna arkitektur. Piano läggs i halvförband vilket ger ett spännande liv i taket. Piano säljses i 6 st/bunt. Åtgång: ca 15 st/m2.
Varumärke
BendersBeskrivning
Benders Piano är en platt takpanna i lertegel med ett skifferliknande utseende, vilket passar dagens moderna arkitektur. Piano läggs i halvförband vilket ger ett spännande liv i taket. Piano säljses i 6 st/bunt. Åtgång: ca 15 st/m2.
Strängpressade pannor är gjorda av lera och är brända i ugn, varför viss variation förekommer på bredd och längd på pannorna. Profilen kan också variera något. Det kan även förekomma skiftningar i färgen, på grund av temperaturskillnader vid bränningen. För att få en jämn spridning av färgen på taket, är det viktigt att man plockar pannor från flera pallar samtidigt.
Pannan har engoberad behandling med matt glans.
Övrigt:
Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Priset är i styck men säljs i förpackning om 120 st/pall. Priset räknas om automatiskt när du väljer antal.
Pannan har engoberad behandling med matt glans.
Övrigt:
Upp till 2 % kross vid leverans kan förekomma och ersätts inte.
Priset är i styck men säljs i förpackning om 120 st/pall. Priset räknas om automatiskt när du väljer antal.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
| Art.Nr. | H00020 |
| Serie | Piano |
| Färg | Skiffer |
| Enhet | Halvpall |
| Yta | Blank |
| Material | Lertegel |
| Längd | 410 mm |
| Bredd | 240 mm |
| Antal (st/pall) | 120 st/pall |
| Antal | 15 st/m2 |
| Antal (m2/frp) | 6 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 120 st/frp |
| Vikt | 2,9 kg/st |
| Nyans | Grå/Svart |
| Minsta taklutning | 14 ° |
| Bredd | 240 cm |
| Bygglängd | 330-345 mm |
| Kuptyp | Platt |
| Max Läktavstånd | 330-345 mm |
| Produkttyp | Takpanna |
| EAN-nr | 7340018185683 |
