Oljefyllt Elelement Gnosjö Klimatprodukter Basic med Bimetallstermostat400 W, 900x300 mm
1 039 kr
Se priset!
Vald variant
Effekt/prestanda:
400 W

Basic med Bimetallstermostat
400 W, 900x300 mm
1 039 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Oljefyllt Element Basic från Gnosjö Klimatprodukter är tillverkat av stål och har en bimetalltermostat. Detta vita, oljefyllda element bränner inte damm och är därför det perfekta, miljövänliga valet för astmatiker och allergiker. Elementet levereras med stickpropp och tillhörande golvfästen.
Varumärke
Gnosjö KlimatprodukterBeskrivning
Oljefyllt Element Basic från Gnosjö Klimatprodukter är tillverkat av stål och har en bimetalltermostat. Detta vita, oljefyllda element bränner inte damm och är därför det perfekta, miljövänliga valet för astmatiker och allergiker. Elementet levereras med stickpropp och tillhörande golvfästen.
Dokument
Recensioner
Elisabeth JVerifierad köpare
för 3 månader sedanLitet och nätt. Lättplacerat.
- Saknar en indikation på att elementet är på. En liten röd LEDlampa kanske
Tobias PVerifierad köpare
för 2 år sedanEnkel och driftsäker. Golvstativ följer med
AngelicaVerifierad köpare
för 2 år sedanLitet och behändig. Fyller sin funktion och stöttar golvvärmen perfekt. Toppen att placera var man önskar då elementet har en stickkontakt. Enkelt och smidigt att kunna beställa väggfäste från Gnosjö.
- Saknar väggfäste
Lena NVerifierad köpare
för 4 år sedanEn bra produkt, och det som är superbra är att den var slimmad
+ Måttet
- Knepigt med reglering av värmen.
ErikVerifierad köpare
för 4 år sedanBilligt, bra service!
+ Bra service
- Väggstativ ingick inte.
Ulf FVerifierad köpare
för 5 år sedanElementet fungerar efter förväntningarna.
Anders EVerifierad köpare
för 5 år sedanPerfekt för ändamålet!
Ulf DVerifierad köpare
för 6 år sedanHar flera tidigare o de 2 sista jag nu köpte, uppfyller mina förväntningar.
BirgittaVerifierad köpare
för 6 år sedanolja håller bra värme, kännssäkrare
- går inte att hänga på väggen
DBE B AVerifierad köpare
för 7 år sedanköpte produkten pga måtten vart dock besviken då det inte fanns något väggfäste vilket det gjort till andra element från samma tillverkare
Leif AVerifierad köpare
för 7 år sedanLite trögt termostat
+ Bra storlek
Egenskaper
| Varumärke | Gnosjö Klimatprodukter |
| Art.Nr. | 1383.100 |
| Bredd | 900 mm |
| Utförande | Oljefyllt |
| Höjd | 300 mm |
| Effekt | 400 W |
| Spänning | 230 V |
| Stickpropp | Ja |
| Väggdosa/Anslutningsdosa | Nej |
| Färg | Vit |
| Radiatorkroppar | 1 |
| IP-Klassning | IP21 |
| Serie | Basic |
| Montering | Väggmontering |
| Material | Plåt |
| Effekt/prestanda | 400 W |
| Vikt | 7 kg |
| Uppvärmningsyta | 6-10 m2 |
| Anslutning | El |
| Djup | 75 mm |
| Placering Reglage | Höger |
| WiFi | Nej |
| EAN-nr | 7317121383107 |

