Fläkt Einhell GC-CF 18/110 Li-Solo Sladdlös utan Batteri
Nyhet
515 kr

GC-CF 18/110 Li-Solo Sladdlös utan Batteri
515 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Einhell sladdlös fläkt GC-CF 18/110 Li-Solo ger en frisk fläkt. Den sladdlösa apparaten kan användas var som helst och ger därför alltid en kall fläkt. Fläkten ingår i Power X-Change-familjen. Apparaten drivs av en Einhell Brushless-motor. Denna borstlösa motor har mer kraft och ger längre gångtid än vanliga kolborstmotorer.
Varumärke
EinhellBeskrivning
Einhell sladdlös fläkt GC-CF 18/110 Li-Solo ger en frisk fläkt. Den sladdlösa apparaten kan användas var som helst och ger därför alltid en kall fläkt. Fläkten ingår i Power X-Change-familjen. Apparaten drivs av en Einhell Brushless-motor. Denna borstlösa motor har mer kraft och ger längre gångtid än vanliga kolborstmotorer.
Efter en onlineregistrering gäller 10 års garanti på Brushless-motorn. Den kompakta och bärbara sladdlösa fläkten är avsedd så väl för användning utomhus som inomhus. Tack vare fästklamrar i gummi kan fläkten monteras friktionsfritt och stabilt på bord, rör, fönsterbrädor osv. Universell användning – Oavsett om det gäller altanen eller balkongen, arbetsrummet eller köket, eller verkstaden. Vidare kan fläkten flyttas längs två axlar: på den nedre axeln på den sladdlösa fläkten är den vridbar i båda riktningar totalt 290°, medan den kan vinklas upp till 300° på fläkthuvudet. Inställningen kan göras steglöst. Det finns tre steg för inställning av luftflödet. En vindhastighet på 15 km/h kan genereras med Ø 110 mm fläkthjulet. Den sladdlösa fläkten GC-CF 18/110 Li-Solo levereras utan batteri och utan laddare. Dessa kan köpas separat.
Egenskaper
| Varumärke | Einhell |
| Art.Nr. | 3408061 |
| Typ | Sladdlös fläkt |
| Användningsområde | DIY |
| Spänning | 18 V |
| Höjd | 249 mm |
| Längd | 174 mm |
| Vikt | 0,476 kg |
| Bredd | 78 mm |
| EAN-nr | 4006825677645 |











