Plafond Nordlux SionaSvart
699 kr
Vald variant
Färg:
Svart
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Den vackert rundade taklampan Siona har ett modernt och stilrent utseende och en hög IP-grad som gör den lämplig för fuktiga utrymmen som t.ex. badrummet. Den opalvita ljusspridaren i glas ger ett behagligt och bländfritt ljus.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Den vackert rundade taklampan Siona har ett modernt och stilrent utseende och en hög IP-grad som gör den lämplig för fuktiga utrymmen som t.ex. badrummet. Den opalvita ljusspridaren i glas ger ett behagligt och bländfritt ljus.
Lampan kan dämpas vid val av dimbar ljuskälla från dimmer (ej inkluderat).
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2510016003 |
| Färg | Svart |
| Sockel | E27 |
| IP-Klassning | IP44 |
| Spänning | 230 V |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 210 mm |
| Längd | 430 mm |
| Sensor | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 1,8 kg |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Siona |
| Typ | Plafond |
| EAN-nr | 5704924023002 |




