Taklampa Nordlux Chisell150 mm
Rek. pris 579 kr
549 kr
463 krSpara 16 %Kampanj
Vald variant
Bredd:
150 mm

Chisell
150 mm
463 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Chisell är inspirerad av den glamorösa art déco-stilen och är tillverkad av modern mässing och strukturerat glas. Kupolen i strukturerat glas ger en vacker ljuseffekt på väggen. Chisell kan användas individuellt eller i ett kluster med flera lampor tillsammans för att skapa en intressant ljuseffekt.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Chisell är inspirerad av den glamorösa art déco-stilen och är tillverkad av modern mässing och strukturerat glas. Kupolen i strukturerat glas ger en vacker ljuseffekt på väggen. Chisell kan användas individuellt eller i ett kluster med flera lampor tillsammans för att skapa en intressant ljuseffekt.
Egenskaper
- Glamorös art déco-stil
- Glaskupolen med strukturerad yta ger en vacker ljuseffekt
- Dimbar. Kan dämpas genom att välja en dimbar ljuskälla
- Glamorös art déco-stil
- Glaskupolen med strukturerad yta ger en vacker ljuseffekt
- Dimbar. Kan dämpas genom att välja en dimbar ljuskälla
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2312053035 |
| Färg | Mässing |
| Bredd | 150 mm |
| Diameter | 150 mm |
| Sockel | E14 |
| IP-Klassning | IP20 |
| Typ | Fönsterlampa |
| Djup | 150 mm |
| Höjd | 280 mm |
| Vikt | 0,66 kg |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Chisell |
| Kabellängd | 2 m |
| Spänning | 230 V |
| Dimbar | Ja |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| EAN-nr | 5704924015649 |




