Brandsläckare Housegard 6 kg PulversläckareSilver
1 595 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Silver

6 kg Pulversläckare
Silver
1 595 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Den skandinaviska inredningsstilen är känd och hyllas världen över för sin avskalade, ljusa och naturnära framtoning. Den vita brandsläckaren smälter in i hemmet och blir en del av inredningen, så den kan placeras på platser där den är lättillgänglig om olyckan skulle vara framme. Väggfäste/fordonshållare ingår.
Varumärke
HousegardBeskrivning
Den skandinaviska inredningsstilen är känd och hyllas världen över för sin avskalade, ljusa och naturnära framtoning. Den vita brandsläckaren smälter in i hemmet och blir en del av inredningen, så den kan placeras på platser där den är lättillgänglig om olyckan skulle vara framme. Väggfäste/fordonshållare ingår.
Brandsläckarna i serien Design by Housegard är avsedda för hemmamiljöer, där användaren kan förväntas veta var släckaren är placerad. En släckare som passar perfekt in i våra moderna hem. För den kreativa blir det här en fin detalj i inredningen samtidigt som den är oumbärlig om olyckan är framme.
Housegard 6 KG pulverbrandsläckare har effektivitetsklassen 55A 233B C, den högsta släckeffekten på marknaden.
Housegard 6 KG pulverbrandsläckare har effektivitetsklassen 55A 233B C, den högsta släckeffekten på marknaden.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Housegard |
| Art.Nr. | 600179 |
| Produkttyp | Brandsläckare |
| Färg | Silver |
| Längd | 191 mm |
| Brandklass | ABC |
| Serie | Design by Housegard |
| Höjd | 520 mm |
| Bredd | 150 mm |
| Bredd | 150 cm |
| EAN-nr | 7320896001794 |



