Wiltonmatta KM Carpets Dubai MedallionRöd, 160x230 cm
Rek. pris 1 869 kr
1 749 kr
1 299 krSpara 26 %Kampanj
Vald variant
Färg:
Röd
Bredd:
160 cm

Dubai Medallion
Röd, 160x230 cm
1 299 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Dubai Medallion från Arkliio är en vacker wiltonmatta. Mattan har ett klassiskt orientaliskt medaljongmönster. Runt om går en matchande board och ett anslutande kant med samma färg.
Varumärke
KM CarpetsBeskrivning
Dubai Medallion från Arkliio är en vacker wiltonmatta. Mattan har ett klassiskt orientaliskt medaljongmönster. Runt om går en matchande board och ett anslutande kant med samma färg.
Dubai har ett fint lyster och finns i flertal storlekar och längder för att lätt kunna passa in såväl som en välkomnande hallmatta eller en vacker matta i vardagsrummet.
Detaljer & skötselråd
- Material: 100% Polyester
- Baksida: Juteväv
- Typ: Maskinvävd
- Tjocklek: Ca 11 mm
- Tvättråd: Mindre fläckar avlägsnas med en ren ljus frottéhandduk eller mjuk borste, lite ljummet vatten och milt rengöringsmedel. För tvätt av hela mattan rekommenderas fackmässig tvätt.
Detaljer & skötselråd
- Material: 100% Polyester
- Baksida: Juteväv
- Typ: Maskinvävd
- Tjocklek: Ca 11 mm
- Tvättråd: Mindre fläckar avlägsnas med en ren ljus frottéhandduk eller mjuk borste, lite ljummet vatten och milt rengöringsmedel. För tvätt av hela mattan rekommenderas fackmässig tvätt.
Egenskaper
| Varumärke | KM Carpets |
| Art.Nr. | 29209 |
| Färg | Röd |
| Bredd | 160 cm |
| Längd | 230 cm |
| Material | Polyester |
| Typ | Wiltonmatta |
| Serie | Dubai |
| Mått | 160x230 cm |
| Form | Rektangulär |
| Tjocklek | 1 cm |
| EAN-nr | 4065656009209 |




