Skummadrass Toppsömn Profil 10105x200 cm
1 909 kr
Vald variant
Bredd:
105 cm

Profil 10
105x200 cm
1 909 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 3-4 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Skummadrass från Toppsömn som passar sängar med ribbotten eller som extra madrass. Stoppningen består av polyeterskum 25 kg/m³ med en profilskuren sida. Överdraget är godkänt enligt Öko-Tex Standard 100 vilket innebär att den kan märkas med Trygg Textil.
Varumärke
ToppsömnBeskrivning
Skummadrass från Toppsömn som passar sängar med ribbotten eller som extra madrass. Stoppningen består av polyeterskum 25 kg/m³ med en profilskuren sida. Överdraget är godkänt enligt Öko-Tex Standard 100 vilket innebär att den kan märkas med Trygg Textil.
TvättrådFodralet tvättas ut och in samt sträckes i vått tillständ. Tvättas i maskin på 40 grader. Tål ej torktumling.Madrassen levereras ihoprullad för enklare transport. Det kan ta cirka en veckas användning innan madrassen återfått sin ursprungliga form. Även viss nylukt kan förekomma men den vädras ut vid användning.
Egenskaper
| Varumärke | Toppsömn |
| Art.Nr. | V3934017 |
| Färg | Grå |
| Bredd | 105 cm |
| Höjd | 10 cm |
| Längd | 200 cm |
| Material | 65% polyester/35% bomull |
| Produkttyp | Skummadrass |
| Montering | Nej |
| EAN-nr | 7350006058943 |

