Dekorsten Magrab Krossprodukter Älvdal Natursingel 8-16 mm, 1000 kg Säck
3 926 kr
3 600 krSänkt pris!Spara 326 kr

Älvdal Natursingel 8-16 mm, 1000 kg Säck
3 600 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Specialtransport Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Naturligt singel i varm röd färg från Älvdalen Fraktion 8-16 mm. 1000 kg (3 cm tjockt lager) räcker till ca 23 m2.
Levereras i storsäck och kommer direkt från sorteringen, inte tvättad. Grus och damm kan förekomma. För att kunna erbjuda olika fraktioner/storlekar på stenen t. ex 8-16 mm, så sorteras natursingel på ett galler. Det kan förekomma större eller mindre storlekar om de passerat gallret på tvären men basen på stenen ligger inom den angivna storleken.
Varumärke
Magrab KrossprodukterBeskrivning
Naturligt singel i varm röd färg från Älvdalen Fraktion 8-16 mm. 1000 kg (3 cm tjockt lager) räcker till ca 23 m2.
Levereras i storsäck och kommer direkt från sorteringen, inte tvättad. Grus och damm kan förekomma. För att kunna erbjuda olika fraktioner/storlekar på stenen t. ex 8-16 mm, så sorteras natursingel på ett galler. Det kan förekomma större eller mindre storlekar om de passerat gallret på tvären men basen på stenen ligger inom den angivna storleken.
Egenskaper
| Varumärke | Magrab Krossprodukter |
| Art.Nr. | ÄN8161000000 |
| Färg | Röd |
| Fraktion | 8-16 mm |
| Material | Porfyr |
| Mått | 8-16 mm |
| Typ | Dekorsten |
| Antal | 1 st/pall |
| Vikt | 1000 kg/st |
| EAN-nr | 7350045845351 |

