Dekorsten Magrab Krossprodukter Gårdssingel 8-16 mm, 1000 kg Säck
2 074 kr
1 900 krSänkt pris!Spara 174 kr

Gårdssingel 8-16 mm, 1000 kg Säck
1 900 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Specialtransport Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Klassisk Svensk Gårdssingel i fraktion 8-16 mm, färg röd/grå/brun. 1000 kg (3 cm tjockt lager) räcker till ca 23 m2. Åtgång beräknad på dekorytor. Till gångar krävs ett lite tjockare lager.
Gårdssingel levereras i storsäck och kommer direkt från sorteringen, inte tvättad. Ev. grus och damm kan förekomma. För att kunna erbjuda olika fraktioner/storlekar på stenen t. ex. 8-16 mm, så sorteras Gårdssingel på ett galler. Det kan förekomma större eller mindre storlekar om de passerat gallret på tvären men basen på stenen ligger inom den angivna storleken.
Varumärke
Magrab KrossprodukterBeskrivning
Klassisk Svensk Gårdssingel i fraktion 8-16 mm, färg röd/grå/brun. 1000 kg (3 cm tjockt lager) räcker till ca 23 m2. Åtgång beräknad på dekorytor. Till gångar krävs ett lite tjockare lager.
Gårdssingel levereras i storsäck och kommer direkt från sorteringen, inte tvättad. Ev. grus och damm kan förekomma. För att kunna erbjuda olika fraktioner/storlekar på stenen t. ex. 8-16 mm, så sorteras Gårdssingel på ett galler. Det kan förekomma större eller mindre storlekar om de passerat gallret på tvären men basen på stenen ligger inom den angivna storleken.
Egenskaper
| Varumärke | Magrab Krossprodukter |
| Art.Nr. | GÅS816100000 |
| Färg | Flerfärgad |
| Fraktion | 8-16 mm |
| Material | Granit |
| Mått | 8-16 mm |
| Typ | Dekorsten |
| Antal | 1 st/pall |
| Vikt | 1000 kg/st |
| EAN-nr | 7350045845382 |

