Dekorsten Magrab Krossprodukter Röd Granit Tumlad 15-25 mm, 1000 kg Säck
3 890 kr

Röd Granit Tumlad 15-25 mm, 1000 kg Säck
3 890 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Specialtransport Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Tumlad röd granitkross från Skåne, har en mjukare och lite rundare form. En tumlad granit blir inte lika rund och slät i tumlingen som en kalksten eller marmor pga att graniten är mycket hårdare. Fraktion 15-20 mm. Stenen är inte tvättad och kan vara dammig. 1000 kg 15-20mm (5 cm tjockt lager) räcker till ca 14-15 m2.
Varumärke
Magrab KrossprodukterBeskrivning
Tumlad röd granitkross från Skåne, har en mjukare och lite rundare form. En tumlad granit blir inte lika rund och slät i tumlingen som en kalksten eller marmor pga att graniten är mycket hårdare. Fraktion 15-20 mm. Stenen är inte tvättad och kan vara dammig. 1000 kg 15-20mm (5 cm tjockt lager) räcker till ca 14-15 m2.
Egenskaper
| Varumärke | Magrab Krossprodukter |
| Art.Nr. | RVGTO1622100 |
| Färg | Röd |
| Fraktion | 15-20 mm |
| Material | Granit |
| Mått | 15-20 mm |
| Typ | Dekorsten |
| Antal | 1 st/pall |
| Vikt | 1000 kg/st |
| EAN-nr | 7350045845429 |
