Karmstol Hillerstorp SpringVit
5 075 kr/stPris/2-pack 7 990:-
3 995 kr/stSpara 21 %Kampanj26 tim kvar!

Spring
Vit
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

En stilren och klassisk karmstol i textilene som tar trådstolen in i en ny tidsera. Designhistoriens mest klassiska former i en mer ergonomisk och estetisk tappning. Tillverkad i massiv ståltråd som är förzinkade och belagda med ett ytskikt, kallat Aquares, för förlängd hållbarhet. Stolens konstruktion med de formade sidostyckena ger en stabil men mjukt sviktande känsla som ger en hög sittkomfort. Textilenen är i en vinylbelagd polyesterväv som är lättskött, i princip underhållsfri. Formgiven av Staffan Hultgren. 2-pack.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
En stilren och klassisk karmstol i textilene som tar trådstolen in i en ny tidsera. Designhistoriens mest klassiska former i en mer ergonomisk och estetisk tappning. Tillverkad i massiv ståltråd som är förzinkade och belagda med ett ytskikt, kallat Aquares, för förlängd hållbarhet. Stolens konstruktion med de formade sidostyckena ger en stabil men mjukt sviktande känsla som ger en hög sittkomfort. Textilenen är i en vinylbelagd polyesterväv som är lättskött, i princip underhållsfri. Formgiven av Staffan Hultgren. 2-pack.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 1012202147 |
| Färg | Vit |
| Garanti | 1 år |
| Material | Stål |
| Serie | Spring |
| Typ | Karmstol |
| Djup | 570 mm |
| Höjd | 880 mm |
| Längd | 620 mm |
| Sittdjup | 390 mm |
| Sitthöjd | 450 mm |
| Sittbredd | 450 mm |
| Bredd | 620 mm |
| EAN-nr | 7319072021473 |


