Förlängningsbart Utebord Outfit 205/275x100 cmSvart
6 998 kr
5 590 krSpara 20 %Kampanj
Vald variant
Färg:
Svart

205/275x100 cm
Svart
5 590 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
OutfitBeskrivning
Trädgårdsbord från Outfit i aluminium och polywood. Kan förlängas från 205 cm till 275 cm.
Bordet har otroligt läckra ribbor i polywood som imiterar furu i en fin svart färg. Stommen är gjord av kraftig svart aluminium som är formad i starka fyrkanter som går upp och är en del av bordsskivan. Under benen sitter en justerbar skruv. Bordet har även ett utdrag och en tilläggsplatta på 69,5 cm som sitter nere i stommen. Samtidigt kan plattan säkras med en låsfunktion. Bordet är underhållsfritt.
Polywood är ett träliknande material som tillverkas av återvunnen HDPE-plast främst från livsmedelsindustrin. HDPE-plast står för High Density Polyethylene, vilket är en extremt tålig plast. Polywood är tillverkat med ett UV-skydd som gör att materialet inte bleknar. Regelbunden rengöring utföras för hand. Vid behov med högtryckstvätt, men inte med högre tryck än 1,5 bar, trycket vid normal biltvätt.
Mått
205/275 x 100 cm
Polywood är ett träliknande material som tillverkas av återvunnen HDPE-plast främst från livsmedelsindustrin. HDPE-plast står för High Density Polyethylene, vilket är en extremt tålig plast. Polywood är tillverkat med ett UV-skydd som gör att materialet inte bleknar. Regelbunden rengöring utföras för hand. Vid behov med högtryckstvätt, men inte med högre tryck än 1,5 bar, trycket vid normal biltvätt.
Mått
205/275 x 100 cm
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Outfit |
| Art.Nr. | 621248 |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens Art.Nr. | 621248 |
| Serie | Johan |
| Djup | 1000 mm |
| Hopfällbar | Nej |
| Höjd | 760 mm |
| Längd | 2750 mm |
| Bredd | 1000 mm |
| Montering | Ja |
| Kollektion | Outfit |
| Förlängningsbart | Nej |
| Material | Aluminium/polywood |
| Form bord | Rektangulär |
| Typ | Matbord |
| EAN-nr | 5701390363854 |




