Badkar Nordhem Saltholmen1575x700x595 mm Vit Standard Liksidig Enkel
9 480 kr
7 584 krSpara 20 %Kampanj
Vald variant
Utförande:
Enkel rygglutning
Längd:
1575 mm
Vikt:
26 kg
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Saltholmen
1575x700x595 mm Vit Standard Liksidig Enkel
7 584 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Badkar Nordhem Saltholmen är ett rymligt badkar i stilren design. Badkaret har plats för en badande men går att anpassas (i vissa storlekar) för två badande. Badkaret levereras utan paneler, tänk på att köpa till dessa.
Varumärke
NordhemBeskrivning
Badkar Nordhem Saltholmen är ett rymligt badkar i stilren design. Badkaret har plats för en badande men går att anpassas (i vissa storlekar) för två badande. Badkaret levereras utan paneler, tänk på att köpa till dessa.
Badkaret går att få i glasfiberförstärkt sanitetsakryl.
Sanitetsakryl
Sanitetsakryl kommer med 10 års garanti och har en varm men något sträv yta, denna yta minskar risken för att halka. Sanitetsakrylen är lätt att rengöra och eventuella repor går lätt att polera bort.
Badkaret levereras med:
-Bottenventil (pop-up)
-Avloppsrör
OBS! Badkaret levereras utan blandare och utan frontpanel.
Sanitetsakryl
Sanitetsakryl kommer med 10 års garanti och har en varm men något sträv yta, denna yta minskar risken för att halka. Sanitetsakrylen är lätt att rengöra och eventuella repor går lätt att polera bort.
Badkaret levereras med:
-Bottenventil (pop-up)
-Avloppsrör
OBS! Badkaret levereras utan blandare och utan frontpanel.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordhem |
| Art.Nr. | BS1670SLE |
| Utförande | Enkel rygglutning |
| Längd | 1575 mm |
| Front och Gavel | Nej |
| Materialtyp | Sanitetsakryl |
| Baddjup | 480 mm |
| Höjd | 595 mm |
| Antal Personer | 1 st |
| Vikt | 26 kg |
| Bredd | 700 mm |
| Volym | 246 l |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Material | Akryl |
| Placering | Hörn |
| Serie | Saltholmen |
| Form | Rektangulär |
| Typ | Hörnbadkar |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| RSK-nr | 7303182 |
| EAN-nr | 7340100014471 |








