Badkar Duravit Happy D2 InbyggnadLxB: 1700x700 mm, Volym: 150 liter
16 381 kr
Vald variant
Längd:
1700 mm
Bredd:
700 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Happy D2 Inbyggnad
LxB: 1700x700 mm, Volym: 150 liter
16 381 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar Duravit Happy D2 är ett inbyggnadsbadkar designat av Sieger Design. Det är tillverkat av slitstark sanitetsakryl och ena kortsidan har ett lutande ryggstöd för bekvämare bad. Badkaret levereras med bottenventilsats och benställning.
OBS! Måttuppgifter rörande höjd avser badkar utan benställning. Benställningen är ställbar 120-190 mm.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Rengöring
Töm badkaret på vatten efter varje bad. Rengör efter varje användning för att förhindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, t.ex. handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen.
OBS! Måttuppgifter rörande höjd avser badkar utan benställning. Benställningen är ställbar 120-190 mm.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Rengöring
Töm badkaret på vatten efter varje bad. Rengör efter varje användning för att förhindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, t.ex. handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen.
Varumärke
DuravitBeskrivning
Badkar Duravit Happy D2 är ett inbyggnadsbadkar designat av Sieger Design. Det är tillverkat av slitstark sanitetsakryl och ena kortsidan har ett lutande ryggstöd för bekvämare bad. Badkaret levereras med bottenventilsats och benställning.
OBS! Måttuppgifter rörande höjd avser badkar utan benställning. Benställningen är ställbar 120-190 mm.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Rengöring
Töm badkaret på vatten efter varje bad. Rengör efter varje användning för att förhindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, t.ex. handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen.
OBS! Måttuppgifter rörande höjd avser badkar utan benställning. Benställningen är ställbar 120-190 mm.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Rengöring
Töm badkaret på vatten efter varje bad. Rengör efter varje användning för att förhindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, t.ex. handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen.
OBS! Måttuppgifter avseende höjd avser badkar utan benställning. Benställningen är ställbar från 120-190 mm.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Duravit |
| Art.Nr. | 700323000000000K |
| Längd | 1700 mm |
| Volym | 150 l |
| Vikt | 36 kg |
| Bredd | 700 mm |
| Baddjup | 460 mm |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Nej |
| Höjd | 460 mm |
| Material | Akryl |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Placering | Inbyggnad |
| Serie | Happy D2 |
| Form | Rektangulär |
| Typ | Inbyggnadsbadkar |
| Garanti | 5 år |
| Antal Personer | 1 st |


