Badkar Kaldewei Cono Duo
fr.21 995 kr
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Cono Duo
21 995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar Kaldewei Cono Duo är ett inbyggnadsbadkar i stilren design med raka former som har plats för två personer. Badkaret är tillverkat av emaljerad stålplåt och levereras med ställbara fötter, bottenventil och vred till överfyllnadsskyddet. Locket på bottenventilen och vredet till överfyllnadsskyddet är också emaljerade vilket ger badkaret ett enhetligt uttryck.
OBS! Badkaret levereras utan blandare och utan front och gavel.
Badkar från Kaldewei har 30 års emaljgaranti.
OBS! Badkaret levereras utan blandare och utan front och gavel.
Badkar från Kaldewei har 30 års emaljgaranti.
Varumärke
KaldeweiBeskrivning
Badkar Kaldewei Cono Duo är ett inbyggnadsbadkar i stilren design med raka former som har plats för två personer. Badkaret är tillverkat av emaljerad stålplåt och levereras med ställbara fötter, bottenventil och vred till överfyllnadsskyddet. Locket på bottenventilen och vredet till överfyllnadsskyddet är också emaljerade vilket ger badkaret ett enhetligt uttryck.
OBS! Badkaret levereras utan blandare och utan front och gavel.
Badkar från Kaldewei har 30 års emaljgaranti.
OBS! Badkaret levereras utan blandare och utan front och gavel.
Badkar från Kaldewei har 30 års emaljgaranti.
Det finns mycket man kan säga om Kaldeweis badkar - men det blir avsevärt mycket mer lyxigare i badrummet när man sätter in ett badkar.
Att lämna telefonen i ett annat rum, sakta glida ner i ett varmt bad, och låta tystnaden sjunka in - det är avkoppling på riktigt.
Badkar har många andra fördelar också, det minskar avsevärt risken för vattenskador, det höjer bostadens värde och kan också vara en riktigt snygg inredningsdetalj.
Kaldewei Cono Duo ingår i Kaldeweis mest populära modeller för inkakling.
Bottenventil och vred till överfyllnadskyddet är inkluderat. För Cono Duo badkaret är alla synliga delar av badkaret emaljerade vilket då också innefattar bottenventilen och vredet.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Badkaret är, som alla badkar från Kaldewei, tillverkad i 3.5 mm emaljerad stålplåt och kommer med 30 års emaljgaranti.
Att lämna telefonen i ett annat rum, sakta glida ner i ett varmt bad, och låta tystnaden sjunka in - det är avkoppling på riktigt.
Badkar har många andra fördelar också, det minskar avsevärt risken för vattenskador, det höjer bostadens värde och kan också vara en riktigt snygg inredningsdetalj.
Kaldewei Cono Duo ingår i Kaldeweis mest populära modeller för inkakling.
Bottenventil och vred till överfyllnadskyddet är inkluderat. För Cono Duo badkaret är alla synliga delar av badkaret emaljerade vilket då också innefattar bottenventilen och vredet.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Badkaret är, som alla badkar från Kaldewei, tillverkad i 3.5 mm emaljerad stålplåt och kommer med 30 års emaljgaranti.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Kaldewei |
| Längd | 1700, 1800, 1900, 2000 mm |
| Baddjup | 430 mm |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Alpinvit |
| Front och Gavel | Nej |
| Material | Stålplåt |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Placering | Inbyggnad |
| Serie | Cono Duo |
| Form | Rektangulär |
| Produkttyp | Inbyggnadsbadkar |
| Antal Personer | 2 st |
| Baddjup | 430 cm |
| Justerbar | Höjd 555-590, Höjd 565-590, Höjd 565-600 mm |
| Volym | 192, 229, 290, 330 l |
| Vikt | 52, 57, 66, 75 kg |
| Bredd | 750, 800, 900, 1000 mm |





