Badkar Bathlife Fri 158
23 999 kr
11 999 krSpara 50 %Kampanj23 tim kvar!

Fri 158
11 999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar Fri 158 från Bathlife är ett modernt badkar i gjutmarmor. Badkar av gjutmarmor är producerade av mineralpulver (krossad marmorsten). Mineralpulvret är sammanpressat och härdat med bindemedel. Badkarets yta är enkel att rengöra och skulle en skada uppstå går det alltid att forma till ytan till ursprungligt utseende med hjälp av sandpapper.
Varumärke
BathlifeBeskrivning
Badkar Fri 158 från Bathlife är ett modernt badkar i gjutmarmor. Badkar av gjutmarmor är producerade av mineralpulver (krossad marmorsten). Mineralpulvret är sammanpressat och härdat med bindemedel. Badkarets yta är enkel att rengöra och skulle en skada uppstå går det alltid att forma till ytan till ursprungligt utseende med hjälp av sandpapper.
Badkaret levereras med justerbara fötter som gör att det kan justeras oavsett fall i badrummet samt bottenventil. Komplettera badkaret med en passande badkarsblandare.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Vårt mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Vårt mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Dokument
Recensioner
DennisVerifierad köpare
för 4 år sedanFin kvalitet. Bra känsla. Fint utseende. Tung och robust. Lite ”vass” i kanterna (smala kanter), annars full pott.
MaxVerifierad köpare
för 4 år sedanDet är en fin badkar. Bra kvalite.
+ Snyg
- ben
ArvidVerifierad köpare
för 4 år sedanVi är mycket nöjda med badkaret, möjligen är det lägre än förväntat, eftersom det står ända ner till golvet.
+ Vackert
- En missräkning var att det inte följde med avloppsrör "ända fram" till golvbrunnen.
Alexander BVerifierad köpare
för 4 år sedanMycket badkaret för pengarna
- Badkar fötterna en har låsandes och dom är för korta
Anette GVerifierad köpare
för 5 år sedanSnyggt och stilrent badkar.
- Jättetungt
Eva TVerifierad köpare
för 5 år sedanBadkaret är vackert, badvänligt och står stabilt. Mycket nöjd.
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 401053548 |
| Utförande | Fristående |
| Längd | 1580 mm |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Material | Gjutmarmor |
| Serie | Fri |
| Form | Oval |
| Yta | Blank |
| Baddjup | 410 mm |
| Höjd | 590 mm |
| Håldiameter | 32 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 1 st |
| Vikt | 85 kg |
| Bredd | 770 mm |
| Volym | 240 l |
| EAN-nr | 7330027152714 |
