Badkar Bathlife Fridsam Fristående Rund Vit

Fridsam Fristående Rund Vit

Badkaret levereras med:
- Bottenventil
- Avloppsrör
- Ställbara fötter
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Beskrivning
Badkaret levereras med:
- Bottenventil
- Avloppsrör
- Ställbara fötter
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Dokument
Recensioner
Prisvärd produkt som motsvarar förväntningarna
Supernöjd med mitt badkar! Ganska lätt så var enkelt att installera. Var rädd att det skulle glida runt men tycker det står stabilt. Händer ibland att man råkar komma åt bottenventilen så den öppnas, men inget som stör jättemycket. Väldigt snyggt badkar till den prislappen!
Rymligt, bekvämt och snyggt!
Uppfyllde förväntningarna. Aningen plastigt och billigt intryck men det är det man får till detta pris.
Vi har satt in badkar för barn barnes skull. Men dom är nöjda
Stilrent, modernt, lättskött
Fin form och utförandet var som vi hade förväntat oss.
Väldig nöjd med Badet. Men första som kom va transportskadat och vi själv ordna med att köra det till återvinningen. Utan någon kompensation så det var väl så där när det gäller kundservice
Mycket snyggt och behagligt att bada i. Rymligt
Snyggt till jättebra pris. Snabb leverans.
Snygg och lätta att flytta för att göra rent under.
Enkel och snygg design. Litet och smidigt bad som inte tar så mycket vatten som den gamla sorten. Jätteskönt att bada i. Mycket enkel installation (låg vikt).
Vi är supernöjda med badkaret. Superenkelt att installera. Älskar den enkla men stilrena formen. Även skön lutning för ryggen. Gillar också kanterna på badkaret som känns slimmade och mkt finare än andra märken. Ett stort plus att badkaret är lätt att flytta vid städning. Rekommenderar verkligen
Lättinstallerad, bra avrinning snabb påfyllning, snygg
Stort och bredd badkar, väldigt snyggt! Lätt att installera. Vi är väldigt nöjda.
Jätte fint , snygg , bra kvalitet, ingen problem. Jag är jätte nöjd och rekommendera mina grannar att köpa när de såg vår badkar.
Vattnet rinner igenom avlopsröret väldigt segt. Jag har fått ta bort locket för att det ska gå rinna igenom lite fortare. Därav en stjärna mindre. Annars väldigt snygg och fin badkar.
Lika fint som vi tänkte oss. Hela familjen får plats(3 barn+2 vuxna). Dock flyttar det sig väldigt lätt, både för att det är lätt, och för att gummit på tassarna är stenhårt. Men vänder man det uppochner och lägger på ett litet lager våtrumssilicon på hela fötterna och låter det torka ett par dagar så blir det mycket bättre. Sen är gängan på fötterna så korta så om man hamnar lite i fallet så går det inte justera tillräckligt. Och popup-ventil är inte bra i badkar då det gärna händer att man öppnar den av misstag och behöver fylla på vatten.
Stort, fint och härligt badkar. Lätt att installera. Något lätt när tomt så skulle nog kunna tippa om någon hänger lite på det.
Jätte fint och lättskött badkar. Blev super nöjd. Bekvämt att sitta i och gott om plats. Snabb leverans. Älskar vårt badkar.
Mycket prisvärt badkar!
Är jättenöjd med mitt badkar. Det känns lyxigt, snyggt och modernt. Det är bekvämt att bada i. Det var lätt att bära in och installera. bara positivt.
Snyggt. Prisvärt. Lättstädat.
Bra badkar, det enda negativa jag har med det är att det är för lite fall runt avloppet vilket leder till att smuts osv från barnfötter samlas utan att åka ned, så man får hjälpa det ibland.
Superfint badkar. Vi är supernöjda
Badkaret ser elegantare o exklusivare ut i verkligheten än på bilden.
Snyggt och rymligt
Fint badkar. Uppfyllde våra förväntningar. Rekommenderas!
Snyggt, men stor nackdel att uttömningen är mitt i badkaret. Barnen trampar/sitter på det förra gånger under varje badning så den öppnar sig...
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 40553389 |
| Längd | 1600 mm |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Material | Akryl |
| Placering | Fristående |
| Serie | Fridsam |
| Form | Oval |
| Typ | Fristående badkar |
| Baddjup | 460 mm |
| Höjd | 600 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 1 st |
| Vikt | 35 kg |
| Bredd | 750 mm |
| Volym | 280 l |
| EAN-nr | 7330027155876 |








