Badkar Bathlife Klok Svart
Rek. pris 21 649 kr
16 799 kr

Klok Svart
16 799 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkaret Klok har ett utförande i mattsvart som är tillverkat i sanitetsakryl och förstärkt med glasfiber vilket ger hög ytfinish. Badkaret levereras med justerbara fötter som gör att det kan justeras oavsett fall i badrummet, avloppsslang samt bottenventil.
Varumärke
BathlifeBeskrivning
Badkaret Klok har ett utförande i mattsvart som är tillverkat i sanitetsakryl och förstärkt med glasfiber vilket ger hög ytfinish. Badkaret levereras med justerbara fötter som gör att det kan justeras oavsett fall i badrummet, avloppsslang samt bottenventil.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Bottenventilen som ingår är mattsvart.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Bathlifes mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Bottenventilen som ingår är mattsvart.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Bathlifes mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Dokument
Recensioner
Thomas PVerifierad köpare
för 1 år sedanSnyggt, lättstädat, stort och skönt!
rymligt badkarVerifierad köpare
för 1 år sedanrymligt badkar, bra kvalitet,
+ rymligt badkar, bra kvalitet,
- kalk synlig på grund av svart färg om den inte rengörs efter användning
Susanne KVerifierad köpare
för 2 år sedanMerike RVerifierad köpare
för 2 år sedanCaroline SVerifierad köpare
för 4 år sedanSupersnyggt badkar! Rymligare än jag trodde och är väldigt skönt att sjunka ner och ligga ner i badet. Vill man sitta bekvämt bör man nog ha en antihalkmatta i badkaret. Angående rengöring så torkar jag ur med torr handduk efter varje användning och har inte fått några kalkfläckar eller liknande. Har haft badkaret i ca 1 månad. Är väldigt nöjd.
+ Snyggt, rymligt och skönt material. bekvämt att ligga ner.
- Svårt att sitta bekvämt då man glider ner pga längden.
Rickard TVerifierad köpare
för 5 år sedanImponerande stort och snyggt, alla kommenterar när de ser det. Måste hålla det rent annars syns smuts lätt men det visste vi.
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 401053620 |
| Längd | 1800 mm |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Svart |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Material | Akryl |
| Placering | Fristående |
| Serie | Klok |
| Form | Oval |
| Yta | Matt |
| Typ | Fristående badkar |
| Baddjup | 440 mm |
| Höjd | 580 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 1 st |
| Vikt | 42 kg |
| Bredd | 840 mm |
| Volym | 240 l |
| EAN-nr | 7330027152998 |






