Badkar Bathlife Sund Matt
Rek. pris 18 599 kr
16 799 kr

Sund Matt
16 799 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar Bathlife Sund är ett vitt matt fristående badkar tillverkat i sanitetsakryl.
Sanitetsakryl är ett slitstarkt material som både håller värmen bra och är enkelt att rengöra.
Varumärke
BathlifeBeskrivning
Badkar Bathlife Sund är ett vitt matt fristående badkar tillverkat i sanitetsakryl.
Sanitetsakryl är ett slitstarkt material som både håller värmen bra och är enkelt att rengöra.
Den matta ytan tillsammans med den ovala formen ger en mjuk och modern känsla för dig som gillar design. Badkar Sund ger med hjälp av sin bredd, längd och baddjup möjligheter att skapa en bra yta för en sund stund att koppla av.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Vårt mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Vårt mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Dokument
Recensioner
Isabella LVerifierad köpare
för 2 år sedanFint och rymligt
Emma DVerifierad köpare
för 5 år sedanFint och väldigt likt bilderna, den matta ytan är lite svårare att hålla rent jämfört mot en glansig yta.
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 401053549 |
| Längd | 1700 mm |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Material | Akryl |
| Serie | Sund |
| Form | Oval |
| Yta | Matt |
| Baddjup | 440 mm |
| Höjd | 585 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 1 st |
| Vikt | 40 kg |
| Bredd | 820 mm |
| Volym | 280 l |
| EAN-nr | 7330027152721 |





