Badkar GemLook T-2133/48-G
35 726 kr

T-2133/48-G
35 726 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 12-14 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar GemLook T-2133/48-G är ett fristående svart kopparbadkar i klassisk stil med eleganta lejontassar.
Varumärke
GemLookBeskrivning
Badkar GemLook T-2133/48-G är ett fristående svart kopparbadkar i klassisk stil med eleganta lejontassar.
Badkaret har ett generöst baddjup trots den mindre storleken och en lite längre kortsida för att du ska kunna ta ett bekvämt och avslappnande bad. Badkarets sidor är hamrade på båda sidor med en antikbehandlad yta på utsidan och det har en förnicklad, silverfärgad insida. Små variationer i ytbehandling och mått (± 2 cm) kan förekomma.
Egenskaper
| Varumärke | GemLook |
| Art.Nr. | T-2133/48-G |
| Längd | 1230 mm |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Nej |
| Färg | Koppar |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Material | Koppar |
| Placering | Fristående |
| Form | Oval |
| Typ | Fristående badkar |
| Baddjup | 590 mm |
| Höjd | 830 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 1 st |
| Vikt | 40 kg |
| Bredd | 810 mm |
| Volym | 280 l |
| EAN-nr | 4744670015778 |




