Badkar GemLook T-70-PB
48 435 kr
45 896 krSänkt pris!
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

T-70-PB
45 896 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 10-12 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar GemLook T-70-PB är ett fristående kopparbadkar i exklusiv design. Detta ovala badkar har lite längre och lutade kortsidor med vackra detaljer för att du ska kunna ta ett välgörande och bekvämt bad. Badkaret är tillverkat av koppar med en antikkopparbehandlad yta. Små variationer i ytbehandling och mått (± 2 cm) kan förekomma.
Varumärke
GemLookBeskrivning
Badkar GemLook T-70-PB är ett fristående kopparbadkar i exklusiv design. Detta ovala badkar har lite längre och lutade kortsidor med vackra detaljer för att du ska kunna ta ett välgörande och bekvämt bad. Badkaret är tillverkat av koppar med en antikkopparbehandlad yta. Små variationer i ytbehandling och mått (± 2 cm) kan förekomma.
Komplettera med matchande badkarsblandare.
Badkaret är tillverkat av 99,9% ren koppar med ~1,6 mm tjock (16 gauge) kopparplåt. Den rena metallen gör att badkaret är 100% återvinningsbart, hygieniskt och hållbart.
GemLook är ett företag som tillverkar ursprungliga badrumsprodukter i naturmaterial, så som ren metall och vackra mineraler och bergarter, vilket ger ditt hem en effektfull inblick.
Badkaret är tillverkat av 99,9% ren koppar med ~1,6 mm tjock (16 gauge) kopparplåt. Den rena metallen gör att badkaret är 100% återvinningsbart, hygieniskt och hållbart.
GemLook är ett företag som tillverkar ursprungliga badrumsprodukter i naturmaterial, så som ren metall och vackra mineraler och bergarter, vilket ger ditt hem en effektfull inblick.
Egenskaper
| Varumärke | GemLook |
| Art.Nr. | T-70-PB |
| Längd | 1780 mm |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Nej |
| Färg | Koppar/Svart |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Material | Koppar |
| Placering | Fristående |
| Form | Oval |
| Typ | Badkar |
| Baddjup | 475 mm |
| Höjd | 710 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 1 st |
| Vikt | 48 kg |
| Bredd | 780 mm |
| Volym | 260 l |
| EAN-nr | 4744670015280 |






