Badkar Langenfeld Ecobad med 3/4 Front
fr.6 995 kr
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Ecobad med 3/4 Front
6 995 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar Langenfeld Ecobad med 3/4 front är ett stabilt badkar i emaljerad stålplåt med ett underrede i elförzinkad stålplåt. Badkaret levereras komplett med trekvartsfront på alla sidor vilket gör det lätt att rengöra under badkaret.
Badkaret levereras med:
-Ställbara fötter
-Avloppssats
-Badkarspropp i plast med kedja
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Badkaret levereras med:
-Ställbara fötter
-Avloppssats
-Badkarspropp i plast med kedja
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Varumärke
LangenfeldBeskrivning
Badkar Langenfeld Ecobad med 3/4 front är ett stabilt badkar i emaljerad stålplåt med ett underrede i elförzinkad stålplåt. Badkaret levereras komplett med trekvartsfront på alla sidor vilket gör det lätt att rengöra under badkaret.
Badkaret levereras med:
-Ställbara fötter
-Avloppssats
-Badkarspropp i plast med kedja
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Badkaret levereras med:
-Ställbara fötter
-Avloppssats
-Badkarspropp i plast med kedja
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Dokument
Recensioner
LehnaVerifierad köpare
för 0 månader sedanLite lågt och trångt
Olof JVerifierad köpare
för 1 månad sedanLeverans har ännu ej kommit trots aviseringar. DHL missköter sig!
RickardVerifierad köpare
för 2 månader sedanBra kvalitet till rimligt pris
Niclas EVerifierad köpare
för 3 månader sedanAnvänt badkaret cirka en månad nu, har fungerat felfritt och var enkelt att montera.
+ Enkel montering
- Inget att anmärka
Laith Al-TaieVerifierad köpare
för 7 år sedanMycket fint design och enkelt att montera.
Egenskaper
| Varumärke | Langenfeld |
| Art.Nr. | 21500700La |
| Längd | 1500, 1600, 1700 mm |
| Blandare | Nej |
| Färg | Vit |
| Färg Front och Gavel | Vit |
| Front och Gavel | Ja, 3/4 |
| Material | Stålplåt |
| Placering | Mot Vägg |
| Serie | Ecobad |
| Form | Rektangulär |
| Typ | Badkar mot vägg |
| Höjd | 570 mm |
| Antal Personer | 1 st |
| Bredd | 700 mm |
| Bottenventil | Ja |
| Baddjup | 390 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Vikt | 54 kg |
| Volym | 131, 142, 156 l |


