Badkar Nordhem Aspholmen
fr.16 820 kr
fr.13 456 krSpara 20 %Kampanj
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Aspholmen
13 456 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Aspholmen är en badkarsmodell som ger en mjuk och behaglig känsla tack vare sin välvda ut- och in-sida. Den smala, rundade sargkanten ger badkaret ett luftigt intryck. Ett badkar som omedelbart hamnar i blickfånget.
Varumärke
NordhemBeskrivning
Aspholmen är en badkarsmodell som ger en mjuk och behaglig känsla tack vare sin välvda ut- och in-sida. Den smala, rundade sargkanten ger badkaret ett luftigt intryck. Ett badkar som omedelbart hamnar i blickfånget.
Aspholmen finns i två storlekar och har dubbel rygglutning. Badjupet ligger på 47 sköna cm. Den mjuka formen bjuder in till härliga bad. Finns i flera färger.
OBS! Blandare ingår ej med detta badkar, men kan köpas som tillval.
Rengöring
Varje gång efter användning ska badkaret sköljas med rent vatten eller vatten och flytande rengöringsmedel för att inte skada ytan. Detta bör ske snarast efter användning då badkarsytan fortfarande är varm. Därigenom kan olösliga tvål-, fett- och smutsavlagringar som annars skulle härda på ytan avlägsnas lättare. För att minska kalkavlagringar och behålla en glansig finish, torka badkaret med en mikrofiberduk. Med jämna mellanrum bör ventil och utloppsrör rensas från eventuella föroreningar.
OBS! Blandare ingår ej med detta badkar, men kan köpas som tillval.
Rengöring
Varje gång efter användning ska badkaret sköljas med rent vatten eller vatten och flytande rengöringsmedel för att inte skada ytan. Detta bör ske snarast efter användning då badkarsytan fortfarande är varm. Därigenom kan olösliga tvål-, fett- och smutsavlagringar som annars skulle härda på ytan avlägsnas lättare. För att minska kalkavlagringar och behålla en glansig finish, torka badkaret med en mikrofiberduk. Med jämna mellanrum bör ventil och utloppsrör rensas från eventuella föroreningar.
Dokument
Recensioner
FredrikVerifierad köpare
för 2 år sedanAllt bra, nöjda
+ Stort och bekvämt
Madeleine WVerifierad köpare
för 5 år sedanBästa köpet ! Älskar att bada men har litet badrum. Detta badkar har bra volym och man ligger skönt i det.
+ Skön liggatällning
- Man kan komma åt och tappa ur badkar lätt om msn sätter sig på proppen.
Egenskaper
| Varumärke | Nordhem |
| Art.Nr. | BAS1580SFDN |
| Längd | 1500, 1700 mm |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Material | Sanitetsakryl |
| Placering | Fristående |
| Serie | Aspholmen |
| Form | Rund |
| Typ | Fristående badkar |
| Baddjup | 470 mm |
| Djup | 600 mm |
| Höjd | 600 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 1 st |
| Topptestad | Ja |
| Bredd | 800 mm |
| Färg | Matt Svart, Vit, Vit Matt |
| Yta | Blank, Matt |
| Volym | 277, 289 l |
