Badkar Westerbergs Ocean 170R
28 360 kr
19 852 krSpara 30 %Kampanj

Ocean 170R
19 852 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Ett lite större offsetbadkar med gott om utrymme för två personer. Den asymmetriska formen gör karet lättplacerat och finns för höger och vänster placering. Köp till front.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Ett lite större offsetbadkar med gott om utrymme för två personer. Den asymmetriska formen gör karet lättplacerat och finns för höger och vänster placering. Köp till front.
I Skene Skog, mitt i Västergötland, hittar du Nordens modernaste badkarsfabrik. Här designar Westerbergs och tar fram badkar som kombinerar den bästa massagen med ett skandinaviskt formspråk. Från dem små tekninska detaljerna till ergonomi, tänker Westerbergs på ditt välbefinnande. Så du ska känna dig nöjd med ditt val. Varje dag.
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Art.Nr. | 20082290-30 |
| Längd | 1700 mm |
| Ryggmassage | Nej |
| Blandare | Ja |
| Bottenventil | Ja |
| Manöverpanel | Nej |
| Front och Gavel | Ja |
| Serie | Ocean |
| Baddjup | 415 mm |
| Fotmassage | Nej |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Sidomassage | Nej |
| Termostat | Nej |
| Vikt | 48,4 kg |
| Bredd | 1255 mm |
| Volym | 0,451 l |
| EAN-nr | 7392429039628 |



