Tassbadkar Alterna Leone Klassisk
fr.10 232 kr
Sänkt pris!på utvalda
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Leone Klassisk
10 232 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tassbadkar Alterna Leone är ett komplett badkar med fötter i klassisk stil och hög finish. Karet har relativt låg vikt tack vara att det är tillverkat i hållfast ABS och Akryl. Karets form gör att den kan placeras fristående hur du vill i badrummet. Blandare köps separat.
Varumärke
AlternaBeskrivning
Tassbadkar Alterna Leone är ett komplett badkar med fötter i klassisk stil och hög finish. Karet har relativt låg vikt tack vara att det är tillverkat i hållfast ABS och Akryl. Karets form gör att den kan placeras fristående hur du vill i badrummet. Blandare köps separat.
Levereras komplett med kar, 4st tassar, popup ventil och utloppsrör. Alla detaljer i matchande färg. Välj mellan tassar i flera olika färger.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen. Kalkfläckar tar du enkelt och skonsamt bort med hushållsättika. Gnid på ättikan med en fuktig trasa och skölj bort med vatten.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen. Kalkfläckar tar du enkelt och skonsamt bort med hushållsättika. Gnid på ättikan med en fuktig trasa och skölj bort med vatten.
Egenskaper
| Varumärke | Alterna |
| Art.Nr. | 7335727A |
| Längd | 1500, 1600 mm |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Material | ABS, akryl, aluminium |
| Placering | Fristående |
| Serie | Leone |
| Form | Oval |
| Typ | Tassbadkar |
| Baddjup | 425 mm |
| Höjd | 450 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 1 st |
| Bredd | 675 mm |
| Färg Tassar | Krom, Mässing, Svart, Vit |
| Volym | 190, 213 l |
