Tassbadkar Bathlife Fossing
Rek. pris 13 999 kr
fr.10 999 kr
fr.5 499 krSänkt pris!
Välj variant

Fossing
5 499 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tassbadkar Fossing levereras komplett med ställbara fötter, bottenventil och avloppsslang. Tassbadkaret är i materialet sanitetsakryl och förstärkt med glasfiber för hållbar och stabil yta. Karet finns i vitt eller svart och har en enhetlig kropp och har kromade lejontassar som medföljer.
Varumärke
BathlifeBeskrivning
Tassbadkar Fossing levereras komplett med ställbara fötter, bottenventil och avloppsslang. Tassbadkaret är i materialet sanitetsakryl och förstärkt med glasfiber för hållbar och stabil yta. Karet finns i vitt eller svart och har en enhetlig kropp och har kromade lejontassar som medföljer.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Vårt mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Vårt mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Dokument
Recensioner
Roger SVerifierad köpare
för 1 månad sedanTassarna/fötterna hamnar en bit ifrån badkaret vilket ser märkligt ut. Det för att tassarna inte ska skava sönder badkaret. Jag har kontaktat kundtjänst som kontaktat tillverkaren. De svarar att det ska vara så. Jag är klart missnöjd med det. Stagen som tassarna ska fästas i kunde varit lite vinklade. Då kunde tassarna fästas närmare badkaret utan att tassarna skavt på badkaret när en kliver i och ur.
- Tassarna måste monteras en bit ifrån badkaret för att inte skava sönder karet.n
Maria GVerifierad köpare
för 4 månader sedanFin, lagom stort
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 401541027B |
| Längd | 1600 mm |
| Justerbar | 10 mm |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Färg Tassar | Krom |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Material | Akryl |
| Placering | Fristående |
| Serie | Fossing |
| Form | Oval |
| Typ | Tassbadkar |
| Baddjup | 440 mm |
| Höjd | 770 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 1 st |
| Vikt | 50 kg |
| Bredd | 710 mm |
| Volym | 180 l |
| Färg | Svart, Vit |
| Yta | Halvblank |

