Tassbadkar Bathlife Ideal Vit
Rek. pris 12 949 kr
fr.9 999 kr
Välj variant

Ideal Vit
9 999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tassbadkar Ideal är ett klassiskt fristående badkar i dubbla lager av sanitetsakryl förstärkt med glasfiber vilket ger extra stabilitet. Levereras med eleganta lejonfötter. Där är även justeringsmöjligheter på lejonfötterna så att badkaret kan alltid ställas i lod med de ställbara fötterna som ingår.
Varumärke
BathlifeBeskrivning
Tassbadkar Ideal är ett klassiskt fristående badkar i dubbla lager av sanitetsakryl förstärkt med glasfiber vilket ger extra stabilitet. Levereras med eleganta lejonfötter. Där är även justeringsmöjligheter på lejonfötterna så att badkaret kan alltid ställas i lod med de ställbara fötterna som ingår.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Vårt mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Dokument
Recensioner
Christina HVerifierad köpare
för 1 månad sedanJättefint badkar och då vi inte har så stort så va det smidigt med ett lite mindre badkar
Anders BVerifierad köpare
för 1 månad sedanDet har funkat bra älskar mitt badkar varje dag i veckan.
Diana HVerifierad köpare
för 2 månader sedanÄr nöjd med badkaret, mycket bra
Peter RVerifierad köpare
för 3 månader sedanRiktigt snyggt och bra badkar, känns som bra kvalite, välgjort! Det man kunde önska är isåfall att det hade följt med ett avloppsrör istället för den billiga dragspelsslangen.
+ Snyggt badkar
- Kanske lite sunkig avloppsslang.
Peder BVerifierad köpare
för 3 månader sedanEtt ɓadkar med fin design
Kim SVerifierad köpare
för 4 månader sedanVäldigt fint och stilrent badkar i gammaldags tappning.
Britt-Mari WVerifierad köpare
för 5 månader sedanBra badkar,lätt att montera.
+ Smidig badkarspropp
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 401409851B |
| Längd | 1530 mm |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Material | Akryl |
| Placering | Fristående |
| Serie | Ideal |
| Form | Oval |
| Typ | Tassbadkar |
| Baddjup | 415 mm |
| Höjd | 760 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 1 st |
| Topptestad | Ja |
| Vikt | 50 kg |
| Bredd | 670 mm |
| Volym | 170 l |
| Färg Tassar | Krom, Mässing, Svart, Vit |
