Badrumsfläkt Fresh F100 TH Timerfunktion och Fuktstyrning
Rek. pris 1 177 kr
725 kr
710 krSänkt pris!

F100 TH Timerfunktion och Fuktstyrning
710 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badrumsfläkt Fresh F100 TH kan monteras både horisontellt / vertikalt, på vägg eller i tak där behov av frånluft finns. Fläkten har en enkel sidogenomföring av kabel vid utanpåliggande kabelinstallation.
Varumärke
FreshBeskrivning
Badrumsfläkt Fresh F100 TH kan monteras både horisontellt / vertikalt, på vägg eller i tak där behov av frånluft finns. Fläkten har en enkel sidogenomföring av kabel vid utanpåliggande kabelinstallation.
Produkten är försedd med ett kallrasskydd och med timer & fuktstyrning. Fläkten skall underhållas och rengöras minst en gång per år för att upprätthålla optimal funktion, notera att strömmen skall brytas för sådan åtgärd genomförs. Produkten är klassad enligt IPX5, godkänd för montage i Zon 1 och 2.
Dokument
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Fresh |
| Art.Nr. | 197109 |
| Kapacitet | 88 m3/h |
| Färg | Vit |
| Spänning | 230 V |
| IP-Klassning | IPX5 |
| Material | ABS plast |
| Bredd | 160 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 197109 |
| Typ | Badrumsfläkt |
| Håldiameter | 100 mm |
| Längd | 117 mm |
| Max Temperatur | 40 °c |
| Min Temperatur | -5 °c |
| Ljudnivå | 32,8 dBa |
| Energiförbrukning i Påläge | 7,5 W |
| EAN-nr | 7318111971090 |
