Badrumsfläkt Malmbergs Eos Basic
494 kr
Se priset!

Eos Basic
494 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badrumsfläkt Malmbergs Eos Basic är en diskret badrumsfläkt med utbytbar frontdel för olika designvarianter. Det är en effektsnål fläkt för montage på vägg eller i tak med till-/frånslag via strömbrytare. Kullagrad motor för lång livslängd. Levereras med vit plastfront som standard.
Varumärke
MalmbergsBeskrivning
Badrumsfläkt Malmbergs Eos Basic är en diskret badrumsfläkt med utbytbar frontdel för olika designvarianter. Det är en effektsnål fläkt för montage på vägg eller i tak med till-/frånslag via strömbrytare. Kullagrad motor för lång livslängd. Levereras med vit plastfront som standard.
OBS! Om fläkten förses med glas- eller kakelfront ska den inte monteras i tak.
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Art.Nr. | 9993004 |
| Kanaldimension | 100 mm |
| Kapacitet | 102 m3/h |
| Färg | Vit |
| Effekt | 10 W |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 28 mm |
| Höjd | 160 mm |
| IP-Klassning | IPX4 |
| Material | Plast |
| Serie | Eos |
| Timerfunktion | Nej |
| Bredd | 160 mm |
| Typ | Badrumsfläkt |
| Ljudnivå | 35 dBa |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 7392529139266 |

