Badrumsfläkt Pax Passad 31

Passad 31

Beskrivning
- Fuktstyrning
- Ljussensor med eftergångstid
- Med kallrasspjäll
- Spänning 220-240 V, frekvens 50-60 Hz
Dokument
Recensioner
Höll cirka 15år
Hel Nöjd++snabbt o Bra!
Går jättetyst o fint
allt fungerade som det skulle
Perfekt, bra pris frakt och produkt
Bra produkt snabb leverans
Snygg, fungerar klockrent, enkelatt installera. I produktinformationen på hemsidan borde det angetts passande håldiameter. Nu fick jag komplettera med täckplatta vilket försenade installationen.
Passade pefekt enligt beskrivningen
Varan var exakt som beskrivet samt att både betalning och leverans fungerade kanon!
Fungerar bra. Har köpt 3 stycken
Tystlåten, lätt att montera själv, räcker gott och väl till vårat lilla badrum🥳
Produkten fungerar perfekt. Hade en likadan från 2002 som fungerat bra hela tiden. Tydligen bra kvalitet👍 / Tobbe
Diskret och funktionell fläkt. Olika inkopplings alternativ som passar ditt badrums förutsättningar. Sköter sig sjäv eller styrd av belysnings strömställaren.
Behövde ny fläkt i badrummet på övervåningen. Har likvärdig fläkt på toan i undervåningen. Bra kvalitet första fläkten köpte vi för 8 år sedan
Kan inte bli bättre. Högsta kvalitet och kanonpris! Tack.
Lätt att installera, tystgående och lätt att justera! Perfekt produkt!
Perfekt! Helnöjd med beställning
Helt perfekt Startar automatisk på både fukt och rörelser. Jag är helt nöjd.
Best i test
Mycket enkel installation då bottenplattan med elplintarna är en enhet. Hela fläktmodulen går att plocka av utan verktyg för rengöring.
Mkt effektiv fläkt som är nästan helt och hållet självgående. Dock upplever jag rörelsesensorn något trög, man får i princip vifta framför den för att den ska fatta.
Snabbt levererat och prisvärt
Kvalitet rakt igenom som betalar sig även denna är dyr. Har även sensor som känner av om någon är i badrummet och startar.
Funkar perfekt för mina syften.
Funkar fint, lätt att ställa in!
Fläkten var enkel att montera och fungerar klockrent. Både fuktstyrningen och rörelsedeckaren har justerbar känslighet som hittills inte missat hoppa igång.
Bra produkt med en mycket välgjord monteringsanvisning. Produkten består av några olika delar som man monterar i separata delsteg vilket underlättade mycket.
Egenskaper
| Varumärke | PAX |
| Art.Nr. | 1860-1 |
| Kanaldimension | 100 mm |
| Kapacitet | 95 m3/h |
| Färg | Vit |
| Effekt | 4 W |
| Spänning | 240 V |
| Djup | 90 mm |
| Utförande | Passad 31 |
| Höjd | 210 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Material | PP-Plast |
| Serie | Passad |
| Timerfunktion | Ja |
| Bredd | 172 mm |
| Fuktstyrning | Ja |
| RSK-nr | 8758477 |
| EAN-nr | 7391477186018 |


